You are here: Home // 旅行 // Trakų istorijos muziejus – Trakų istorijos muziejus

Trakų istorijos muziejus – Trakų istorijos muziejus

9月 11, 2022 | コメントは受け付けていません。

Trakų istorijos muziejus - Trakų istorijos muziejus アートワーク Trakų istorijos muziejus
Trakų istorijos muziejus
ジャンル: 旅行
価格: ¥120
リリース日: 2021年3月25日

Pasinaudoję šia programėle Jūs sužinosite daugybę naujų ir įkvepiančių istorijų apie Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę, Trakų miestą su pilimis, kuriose įsikūręs Trakų istorijos muziejus! Išradingas ir sumanus gidas Jus lydės visos kelionės laiku metu, nuspės klausimus, suteikdamas žinių bei dar labiau pažadins smalsumą, kviesdamas apsilankyti dar kartą.
Gal nustebsite sužinoję, kad viduramžiais su Trakų vardu buvo siejamos trys pilys? Visos buvo mūrinės, visos apsuptos vandens – natūralių telkinių ir dirbtinai suformuotų perkasų. Dabar jas vadiname Senųjų Trakų, Trakų Pusiasalio ir Trakų Salos pilimis.
Pažintis prasideda trečiojoje, garsiausioje ir geriausiai išlikusioje – gotikinėje Salos pilyje. Pilies sala suformuota dirbtinai – sujungus tris atskiras, atskirtas durpyno, užpelkėjusio ežero ir pakrančių vandens, saleles. Konvento tipo kunigaikščių rūmai su aukščiausiu – 33 metrų aukščio – bokštu (vadinamu donžonu) ir gynybinėmis atraminėmis sienomis, suformuojant terasą, yra dviejų aukštų, su pusrūsiais ir gynybine pastoge. Gyvenamuosius aukštus juosia medinės galerijos. Iš jų durys veda į devynias menes, kuriose gyveno kunigaikščio šeima, svita ir svečiai, ir į visą aukštą užimančią didžiąją, arba reprezentacinę, menę. Pusrūsyje po ja buvo įrengta virtuvė, priešingoje pusėje, kitame korpuso pusrūsyje, – iždinė. Iš kiemelio matomos pusrūsiuose esančios orinio šildymo pakuros, ant originalaus tinko pilyje visur randama polichrominės tapybos likučių.
Trakų istorijos muziejaus ekspozicija prasideda kairiajame sparne, vadinamosiose „Vytautinėse“ menėse, kuriose, manoma, apsistodavęs Didysis kunigaikštis su žmona. Vitrinose eksponuojami archeologiniai radiniai – šachmatų figūrėlės, Venecijos stiklo šukės, daugiaspalvės glazūros kokliai – byloja, kad XV amžiuje pilis buvo puošniai ir prabangiai įrengta, joje vykdavo įvairios pramogos, šventės, įšventinimai į riterius. Arbaletų strėlių antgaliai – dažnas archeologų radinys – byloja apie intensyvias kovas. Dar daugiau įvairios istorinės ginkluotės pavyzdžių galima apžiūrėti ekspozicijos vitrinose, klausantis nuodugnaus ir informatyvaus šios programėlės pasakojimo. Visą dešiniojo sparno pirmą aukštą užimanti didžioji, arba reprezentacinė, menė – svarbiausia ir puošniausia pilies patalpa. Tai, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV ir XVI amžiais buvo didžiausia savo plotu Europos valstybė, įrodoma senovės kartografų sukurtais žemėlapiais, o Trakų miesto ir pilių grožis – pavaizduotas istorinėse graviūrose ir paveiksluose. Trumpai pristatoma XX amžiaus Salos pilies restauravimo istorija: vitražai, kaip ir kai kurie kiti architektūriniai sprendimai (grindų plytelių, medinių galerijų raštai), atkuriant buvo stilizuoti pagal ankstyvosios gotikos analogus.
Modernėjantis Trakų istorijos muziejus kiekvienais metais skiria daug dėmesio interaktyvioms pramogoms, įvairaus pobūdžio edukacijoms, nuolat surengia įdomių parodų, renginių ar atnaujina ilgalaikes ekspozicijas. Mūsų tikslas – įdomus, gyvas, nuolat besikeičiantis muziejus.
Kviečiame apsilankyti dar ne kartą. Tapkime gerais draugais!

© © 2021 Trakų istorijos muziejus

Tags: